Dôchodkyňa ako security home:)

Autor: Janka Remešíková | 28.2.2013 o 10:59 | (upravené 1.3.2013 o 22:12) Karma článku: 17,15 | Prečítané:  6659x

Počúvam aj krimi správy, lebo náš TV zatiaľ nemá schopnosť  automatického rozlišovania negatívneho a pozitívneho spravodajstva a vypínania zvuku podľa charakteru správy. Často býva o tom, že dôverčiví dôchodci zas naleteli nejakým "sofistikovaným" podvodníkom. No tak ja som úplne opačný prípad dôchodcu:) Po dvoch vykradnutiach bytu v priebehu 2 mesiacov po prvej prezidentskej amnestii ešte za spoločného štátu, po ukradnutí kabelky so všetkým dôležitým z košíka v hypermarkete, po otvorení dverí bytu zúfalo búchajúcemu ozbrojenému lupičovi ... začala som konečne byť menej dôverčivejšia:)     

Podchvíľou niekto telefonuje a pýta sa, či je doma majiteľ telefónnej linky.
Podchvíľou niekto zazvoní a ponúka to a to.
Podchvíľou niekto zazvoní, zaklope a hľadá toho a toho, ktorý sa zaručene nevyskytuje v okolí najmenej 500 m do všetkých svetových strán okolo.

Potom jedného dňa nedávno hneď zrána zazvonili plynári. Úplne neohlásene, z ničoho nič. Boli dvaja, vonku chumelilo ostošesť a oni, že idú vymeniť plynomer za certifikovaný. Nevidela som žiadne auto, mali zelené mundúry so žltým logom SPP a že si mám odstaviť všetky plynové spotrebiče. Čo by som zvládla aj sama, ale len v prípade vypnutia sporáka.
Lenže my máme aj plynový kotol.
Takže mám vypnúť aj ten.
Zasmiala som sa.
Nieže ani len netuším, kde asi sa taký kotol vypína, ale keby som to aj našla, mám od manžela zakázané dotýkať sa takého niečoho kvôli mojej vrodenej schopnosti, že keď sa snažím nasilu vypnúť nejaký neznámy zdroj alebo prístroj, podarí sa mi ho vypnúť nielen vždy, ale obyčajne aj navždy:) 
Keď som plynárom povedala, že kotol neviem vypnúť a mám to aj zakázané, usmiali sa a už si utierali nohy na rohožke pred dverami, že oni mi teda pomôžu.
To som už dvere zabuchla a cez pootvorené okno som im povedala, že manžel je už na ceste a príde o chvíľu. Prišiel, vybavil, plynári boli kupodivu praví, hoci zrovna potom v ten deň večer bolo v správach, že zas niekoho okradli falošní plynári.

Spomenula som si ako niekedy na jeseň prišiel nejaký pán, zazvonil a pýtal sa, či je doma manžel.
"A čo by ste chceli?" - pýtam sa.
"Chcem sa ísť pozrieť ku vám do dvora aký máte priemer rúry na studni" - odpovedal a bolo jasné, že čaká, že ho pozvem ďalej, aby si pozrel a premeral.

Pred domom mal zaparkované auto ale so zapnutým motorom!

"No a čo si myslíte, že ja chcem byť večer v jojke v krimisprávach že "daľšia naivná dôchodkyňa naletela a dobrovoľne pustila do domu neznámeho pod zámienkou ...?!" - aj som trošku zvýšila volume svojho hlasu, ktorý aj v stave najvyššieho kľudu má celkom kvalitne počuteľné decibely.

"Dobre, dobre, tak večer pošlem syna R..., nech mi to zistí ...." - povedal a s nechápavým výrazom nasadol do naštartovaného auta.

Až keď bol za zákrutou, došlo mi ... 

Bol to susedov otec, s ktorým som sa už asi dvakrát predtým rozprávala, ale pri mojej pamäti na tváre a tom počúvaní krimi správ  ... som proste nemala šancu:)  


    

 

 

   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kažimír prezidentovi Kiskovi odporučil, aby sa vzdal daňového tajomstva

Kiskovi sa do vysvetľovania financovania kampane nechce.

DOMOV

Župan by ma v prvom rade mohol presvedčiť, na čo mi je a čo robí

Podnikateľka by od úradov chcela pokoj.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?