Stretká so spolužiačkami

Autor: Janka Remešíková | 27.9.2013 o 11:09 | (upravené 27.9.2013 o 15:51) Karma článku: 9,82 | Prečítané:  1357x

Tento rok som mala úrodný. Maturitné stretko po 40 rokoch a obvyklé každoročné stretko so spolužiačkami z výšky. Keď mi niekto hovorí o rôznych metódach a spôsoboch omladenia, len sa tomu smejem, lebo existuje len jedno-jediné: maturitné stretko! Funguje to úplne ako zázrak, ako prvotriedne kúzlo: Vojdete do miestnosti, kde sú vaše spolužiačky zo strednej a je to tu!:) Fejsliftingy a podobné nechutné procedúry môžu ísť do kelu! Práve som otvorila dvere, je tam mojich 22 spolužiačok zo strednej a ja viem, cítim to každou bunkou, že mám tých 19 r. a nikto nemá tú moc, aby ma o ne pripravil v priebehu tých pár hodín, čo budem v tejto miestnosti, v ktorej sa čas nielen zastavil, ale ešte aj dokázal cúvať:) Presne takto to naozaj funguje, kto neverí, nech (ne)číta ďalej ...:)

"Jáááj a ty si kto?" -pýtam sa asi 5 dievčat, lebo my sme sa niektoré videli prvýkrát po 40 rokoch a bolo to prvé stretko maturitné po 15 rokoch; presne toľko sme sa nevideli všetky, čo sme tam boli ...

"Som Maja, nevieš ktorá?" - pýta sa ma jedna z nich, ktorú som nevidela 40 rokov a vtedy to bola 50 kilová ryšavka s vlnitými dlhými vlasmi, teraz tu je Maja s prírastkom možno 30 kg, vlasy tmavé a krátke, no panebože, pomáhaj mi otvoriť moju pamäť, lebo tu zažijem fiasko:)

No... bolo fiasko:)

Ja, taký malý egoista, čím sa chválim, kade chodím, som spoznaná každou. Vraj ani tak nie podľa vzhľadu, ale podľa grimás a zvučnosti môjho hlásku som jedinečná!:)) 

Tak potom to bolo také fajn, že ma ako bývalú predsedkyňu triedy vyzvali na prípitok a slávnostnú reč.

"Baby moje, je nás tu 22, aby sme to všetko stihli, každej dávam 5 minút na vykecanie toho, čo je dôležité. Čiže z toho je jasné, že milencov a choroby vynechávame, lebo to by sme nestihli ani do neviemkedy." - nič lepšie mi nenapadlo. Keď som v citovom rozpoložení, moje nápady sú pacifikované; čušia, sedia a čakajú  na svoju vhodnejšiu príležitosť.:)

Môj muž ich ani neviem prečo pomenoval, že časované bomby:))

A tie moje milované baby hovorili tak úžasne, o všetkom, aj tom "zakázanom" , ani som nestihla odstopovať minutáž, len som si stále utierala oči ... a ľutovala, že načo ten mejkap je, keď tak otravuje  ...:)

Ach jaj!

19.00 hod. - odchod zo stretka...

Pri dverách na mňa čakala spolužiačka, ktorá bola prvou vdovou, už 30 rokov.

"Som ti taká vďačná, že som nemusela hovoriť o tých milencoch, dobre si to zariadila, že len 5 minút si každej dala. Však ja by som to ani nestihla. Som už tak dlho vdova, že som mala tých milencov asi najviac. Aj ženatí tam boli. Všelijakí. No nechcela som by som o nich.... Ale však o tých chorobách som to tam povedala, aj keď si to zakázala. No aspoň niečo. Nehneváš sa ...?"No a zas som revala ako malé decko, objala ju a ten môj zvučný hlások zlyhal; si s ním ešte vybavím!:)) 

Mňa na maturitných stretkách fascinuje aj to, že sa zakaždým o sebe dozviem niečo, na čo som už dávno zabudla, nebolo pre mňa vtedy zaujímavé.

Na tomto stretku som sa o sebe dozvedela 2 veci:

1. Keď bolo obrovské teplo, leto vrcholilo, známky v škole bolo treba opraviť.... Vedela som, že pôjdem pred tabuľu. Obliekla som si na ten deň mamim kožuch a ešte som si omotala okolo krku nejaký kožušinový limec.
A akože sa drkotala od zimy:)

Známku z financií  som si opravila:)

2. Náš vyučujúci nikdy nevedel trafiť do správnej triedy, kde mal zrovna hodinu.

Chodil od triedy k triede, kde už hodina začala.
Ja som stála pred tabuľou a "učila":)
Vysvetľovala som, kreslila som kriedou  na tabuľu grafy a keď vošiel náš profák po opatrnom zaklopaní do triedy, spýtala som sa "koho hľadáte, prosím?"

Sa mi ospravedlnil a odišiel ...

Keď vybuchol ten rehot, sa vrátil, pochopil, no a ... mi to vrátil:) 

Janka Zwardoňová išla pred tabuľu ... no čo iné, na jednotku som to neuhrala:)

Asi som to obkukala z nejakého filmu, nechce sa mi ani dnes veriť, že by som sama od seba len tak z ničoho nič mala taký nápad:)

A toto som si vôbec nepamätala, ešteže viem prečo:).


Moje ďalšie životné zážitky mi to premazali z pamäte ... :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kažimír prezidentovi Kiskovi odporučil, aby sa vzdal daňového tajomstva

Kiskovi sa do vysvetľovania financovania kampane nechce.

DOMOV

Župan by ma v prvom rade mohol presvedčiť, na čo mi je a čo robí

Podnikateľka by od úradov chcela pokoj.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?