Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

1. Moje začiatky s internetom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Mily lepsi Miky,
dakujem za taku obsiahlu odpoved a este aj s takym peknym oslovenim. To som uz davno nezazila, nepovedali mi tak ani vcera, aj ked som mala vcera narodky :) My sa nezvykneme zdrobnelinkovat, preto ma to potesilo. . Ano, teraz je skvele, ze sa deti mozu kedykolvek vratit. Volakedy sa nedalo. Mozno by som aj ja bola zacinala niekde v cudzine, lebo som mala v Nemecku aj tetu, aj staru mamu, aj jazyk som celkom slusne ovladala, aj ma volali zostat. Ale ten pocit, ze mozno nikdy viac neuvidim rodicov, priatelov ... A ziadne technicke vymozenosti na komunikaciu. Moj otec, ked zaciatkom 50. rokov pisal rodicom, musel pisat na korespondencne listky a tie ocisloval, takze list si mohli precitat cely az vtedy, ked vsetky listky dorazili. Potom neskor uz mohol pisat list v obalke, ale samozrejme, do cudziny musel byt uvedeny na obalke odosielatel. . Blahozelam k takym sikovnym detom. Aj moje su sikovne, byvame vsetci v jednom meste. V tomto mam stastie a aj oni maju stastie, okolnosti sa vyvinuli tak, ze sme ich mohli zabezpecit tak, ze su bez hypotek. Ale inak musia zarezavat, na viac uz nezvysilo. . Co sa tyka volieb a skrytej vycitky, ako volia dochodcovia. NIKDY v nasej rodine nik nevolil ani Smer, ani HZDS, ani SNS. Este aj mojej mame a svokre sme za plentou pomahali, lebo boli velmi stare, zle vidiace, zle chodiace atd., a preto nam to bolo dovolene. . Dufam, ze sa to tu bude zlepsovat a mladi sa budu vracat. Aj ked moj vrodeny realizmus, skoro az pesimizmus, mi nedovoli velmi vyskakovat.
tetamagda
Magduska
(Po lepsem Mikim Ta tak oslovim aj ja), ta jakoze skryta vycitka nebola myslena na Tvu rodynu, to bych si netrufel any ja any lepsi. Naopak, ty skusenosty mam jak sa vysse spomina aj z vlasne rodyny, vsehomiruzal. Aj s navstavama Mecarovych mitingu, nyst sme s tym ftedy nenarobely, ta komunita prebila aj rodynu. Myslene to bolo generacne, ze aj daka volakerym duchodcum mladi idu prec. Na dryhe strane (a to je mireno aj do vlasnych ucitelskych radov) vela mladych sa neska vidi v Kotlebovi (tes byvaly ucitel!). Inak ket sa vracim k te vychove, ja sem si cas s detmy neskutecne uzil, tu nemam vycitky. Ket v skole braly ci hrady, jaskyne ci hory doly, zdy sa hlasely, ze sade boly. A nech neska su hocikde, k sve rodne hrude sa zdy budu hlasit, tym sem si isty. Inak platy povedane f prispefku lepseho. Prijemny den. P.S. De je tolko ta Citadelka? A jako ju spozname, ze je to ona?
Miki 1960
<< < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Pevne verym,

ze Cytadelka nam prezredzi, ze je to ona.
.
Inac, mosim sa pryznat, aj já som raz bola z muzom na stretnucy s Mecárom. Bolo to u nas na namesci a my sme sceli vedzet, ze kery ze susedu a do z ludzi, co pozname, tam bude. A ze jako sa budu chovat. No, velice boli scasny, aj kvecyny od nych dostal. Aj som sa trochu hambela, ze ket nas tam dado uvidzi, ze co si pomisli.
.
Neskaj som pisala dva normalne lysty. Strasne vela chip som tam mala, lebo som zvyknuta pisat bez dyjakrityky, mosela som vela opravuvat. Tak aj tento dyjalekt ma moze ovlyvnyt a mozem si narobyt volade hambu.
.
Tesim sa na nase stretnutje pod inym Jankynym clankem, a ak by bolo to stretnucje nazivo v Ziline, tak bi som prisla, aj ket sa mi stary cuduje. On na take srandy velice neny.
 

Milá Mugduška.

Želám Ti/prajem Ti/vinšujem Ti (vždy som zmatený, kedy čo je dobre, pre istotu ščúl šecko) k Tvojim milým narodkám všetko naj, hlavne veľa zdravia, šťastia, aj peňazí a aj (ale to by z mojej strany ako neznaboha) nebolo úprimné to o tom požehnání. O to viac toho ostatného.

Odbočka:
Džuzefín je bezradná, stracila sa múza, ***** jedna (hviedičky som napísal já) alebo mi ju ukradli prezidentskí kandidáti, tí tam vyprávajú vééélice vtipné ftipy.
 

 

Totok čo má byť? Ozaj sa stracila.
Takže prepáč, Magduška. :-)
 

Velice pekne

dakujem, aj ket neviem, ci je k comu blahozelat. Snad len k tomu, ze som toho dozila. Do zrkalla racej moc nekukám. Ak by sme sa stretli v téj Ziline, dufam, ze by som vas setkych moc nevyplasela.
.
Kukala som len jennu prezidensku debatu, nemam na to nervi. Dzuzefin som tam nevidzela, asnaj sa este najde.
 

 

No jak si ty neznaboh, tak neviem...Ty si uz zabudol z Pisma viac,ako sa priemerny krestan katolik dozvie za cely zivot.
Inak - toto ma neskutocne *****/stars M.P.copyright I.R.z.o./ krestania su lenivi sa ucit a studovat a pytat sa o Tom , koho si udajne stavaju na samotny vrchol. Horko tazko pred birmovku cosi na seba nalepia.Biskup sa pre istotu neopyta ani kolko mame bohov,aby sa slavnostne zhromazdenie nezmenilo na smutocne.
O barsjakej sprostosci sa budu vsetci bavit a vyzvedat podrobnosti, ale o viere... Furt je kedy
 

1/3

"No jak si ty neznaboh, tak neviem...Ty si uz zabudol z Pisma viac,ako sa priemerny krestan katolik dozvie za cely zivot."
Mirko, ani netusis, aku pravdu si napisal. :)

Tak ja dam tiez tak, v duchu prispevku, krestansky:
Pozehnane postne obdobie vsetkym.
 

No sak to

Oggir zvany tes Ivan Rogovsky neny neznaboh, ale krestanska encyklopedyja, us sem ras spominal, jak sem v jedne take dizguziji kukal jak puk hodeny na buly.

To ja sem ukaskovy priklat neznaboha. To Beruska hovoris as teras, ze posne obdobje??? As teras? To jako ze ket som sa dneska preziral, us sem ve hrichu?? Tak sem sa rozculel, ze sem porusel aj prikazany, to meno bozje nadarmo, takze sa mi ty hrichy kopja :-( Sak za tych 45 rokov ot poslennej spovede, ojojoj... Do este budete f pekle?
 

2/3

:)
Nie som Boh, aby som ti vedela odpovedat, ci si v hriechu.
Postne obdobie zacalo vcera, Popolcovou stredou.
Na pokanie a drobne "umrtvovania" mas este 39 dni.
Tak ti Pan Boh pomahaj.
Amen.
 

Tak teda,

dobre, ale Vy šecia traja ste ma donútili: beruška, Miki aj Miro.

AMEN (Z hebr. koreňa ´mn = pevný, spoľahlivý, pravdivý. Slávnostnejšie podľa Nu 5,22 amen, amen alebo amen i amen, t. j. "áno, pravda, iste", podľa zmyslu "tak budiž" alebo "Bože, učiň tak".

V židovskej synagogálnej bohoslužbe bolo toto slovo veľmi obľúbené a zvlášť cenené. Napr. po každom z troch áronovských požehnaní (Nu 6,24-26) vpadalo zhromaždenie svojím amen. Bolo to priznanie sa k požehnaniu Božiemu a k Božej chvále. Po každej cudzje mdlitbe, každý, kto sa jej zúčastnil, padal tento prítomný (v tomto prípade beruška) slovom amen, čím sa k modlitbe sám pripájal. (V tomto prípade beruška k Mikiho modlitbe).

Až neskôr, hlavne v prvokresťanstve, používali toto slovo jednotlivci pri svojich súkromných modlitbách. Pri spoločnej modlitbe prvokresťanských zborov, zvlášť po Otčenáši a po slovách, ktorými bola ustanovená svätá večera Pánova, bolo amen vyslovované celým zhromaždením. Je ešte zachované, že amen je odpoveďou zboru na modlitbu prednesenú jednotlivcom.

O. i. z toho vyplýva, že beruškino amen, aby bolo platné v zmysle kresťanskej verzie používania tohto slova, by malo byť vyslovené nie ňou samou, ale viacerými veriacimi naraz. Ako to technicky tuto na diskusii bude zrealizované, tak to ma fakt zaujíma.

PôST. Môže označovať jednak skutočnosť, že človek sa mu musí podrobiť, lebo nemá čo do úst alebo sa dobrovoľne vzdáva jedla. (podoba s celibátom).. Podľa antických zdrojov tak ľudia činia zo strachu pred démonmi, ktorí sa človeka zmocňujú prostredníctvom prebytku jedla. Zasvätenci mystériám museli prechádzať rituálnym pôstom. Alebo aj aby sa pripravili na styk s božstvom. Židia (že o tom píšem, je pochopiteľné) pripomínajú SZ rozprávanie o tom, že Mojžiš pred prijatím Desatora "chlieb nejedol a vodu nepil" 40 dní a nocí (Ex 34,28; Dt 9,9; por. 1Kr 19,8) alebo že Daniel pred prijatím videnia hľadal Boha "modlitbou, pokornými prosbami, v pôste, smäde a popole" (Dn 9,3; 10,2n.12)

Ja osobne si dovolím podotknúť, že keby som 40 dní nejedol a nepil, videl by som tiež všeličo.

Tu stojí za povšimnutie, že pre NZ je príznačné, že 40 dňový pôst Ježišov (Mt 4,2; L 4,2) síce pripomína rozprávanie o 40 dňovom pôste Mojžiša na Sinaji, ale Ježišov pôst nie je prípravou na prijatie Božieho zjavenia.

Myslite si o tom, čo chcete.

Pretože Ježiš sa postí až po prijatom zjavení. Pôst je preňho príležitosťou, aby v krste prepožičanú mesiášsku moc a uznaný mesiášsky nárok.

Btw., toto ma vždy nútilo k rozmýšľaniu, ktorý pôst je autentickejší a mocnejší. Nechám na vás, priatelia.

Ježišov pôst tiež nie je prejavom asketických sklonov, ale dôkazom toho, že ako bytosť, vedená Duchom (Mt 4,1; L 4,1) žije vo svete, v ktorom platia iné životné podmienky (Mt 4,4.11). Nemáme síce žiadne správy o tom, že by sa Ježiš postil, ale je príznačné, že jeho odporcovia mu nikdy nevytýkali, že by nezachovával obvyklé pôstne predpisy. Ani v Mt 11,19 nie je takáto výtka. V. 18 dokazuje, že išlo o zásadný odpor ako voči Jánovi Krstiteľovi, tak aj voči Ježišovi. Záležitosť pôstu pritom nemala význam. Podľa Mt 6, 16 nn sa zdá, že zachovávanie pôstu patrilo k obvyklým prejavom zbožnosti.

Vďaka, že ste to až potiaľto prečítali a prajem vám dobrú chuť. :-)))
 

1/3

@oggir + Miki 1960

Mikrovlnka (Mikrovele, mikrovlnna rura, truba Jerichova mikrovlnna) je zariadenie sluziace na varenie, pecenie, prip. uskladnenie roznych druhov zivocichov mensich rozmerov (macka, pes, skrecok, papagaj) aj pocas postu.
Mojmu vedeckemu teamu, cize mne, sa vsak nepodarilo zistit, preco ten **** nazov, ze mikrovlnna rura. Ved vobec nema mikro rozmery.
Lebo ked ju ktosi vymyslel, bola velka jak sifonier a tazka jak****.

Maso pocas postu.

Maso je akasi chemicka zlucenina, ktora sa evoluciou vypracovala, nevedno preco, na druh jediva.
V periodickej sustave jediva sa maso nachadza v skrytej sekcii CIA, NSA, MOSSAD, FBI, FSB, SIS.
Delime ho na:
rybacinu
uhorinu (sushi)
kaviar
tresku v majoneze
hovadzinu (koninu)
bravcovinu
divinu
ludske maso
Klud!
hmyzie maso (slimaky, kobylkovina, tarantulovina, mucne cervy)
ceresnove cerviky, vhodne aj pre vegetarianov a pocas postu
rastlinne maso (sojove maso)
Priemyselna tvorivost nepozna hranic. Maso sa pestuje vo foliach v mraziakoch v kreativnych studiach zvanych masokombinaty.
Sushi - dobra prilezitost dostat do seba kadejaku mikrohaved a tvarit sa pri tom, ze som in. Milujem sushi.
Tatarak - opat semeniste mikrohavede, nepomozu ani dochucovadla. Milujem tatarak.
Steak a.k.a. biftek - nicim obalovany rizek v poradi rare, medium rare, medium, medium well. Nemam rada.
Klobasa a ine sulce - hnilobe sa brani udenim. Svalovec a ina mikrohaved sa vsak udenim zahlomazdit nedaju. Milujem ich.

Uprava masa.
Varenie - plavba masa v tekutine, so zeleninou a inou zelenou burinou.
Dusenie - ta ista plavba, len v mensom mnozstve tekutiny.
Pecenie - flakota masa sa vyvaluje v horucej rure, obcas nam flakota podakuje, ked ju potrieme alebo oblejeme niecim tekutym.
Vyprazanie - rozmlatena flakota sa rochni a otaca na panvici, na ktorej sa skvari olej (nie motorovy), alebo mast.
Grilovanie - tu mame flakotu pod kontrolou, zufalec, ktory sa snazi flakotu nepripalit a nerozsirit velky poziar, sa poriadne zapoti. Samozrejme, pocuva pri tom pindy spolufetisistov otvoreneho ohna, aby flakotu nepripalil.

Pozehnany postny cas. Ci uz s masom, alebo bez.
A prijemny vikend vsetkym. :)
 

Tak srdecna daka,

Oggir aj Beruska. Presne tyto rady sem potrebuval. Sak naco ze kolko porciji ceho denne. Alebo ci mozem aj minonky, ty modre smetanove s kavu (vcil v kop jennote su akciove, mjesto 5 kuskof sedem). A kavu ja lubim. Neska (lebo sak nedkladaj na zajtra) se smetanku, a mosi byt slatka a horka. Teda slatka chutu a horka teplotu (byvaly direktor si dal uvaret o osmej a chlipal ju napolunnje, zla mi bolo na to aj kukat). Najracej s madem, ket neny aj cuker moze byt. Ras, ve zlutem vlaku, sem ju mal aj s lekvarem, kery mi do nej *****, ket sem nat nu hryzal lekvarovnyk. Neblola zu uplne o nicem, ale mad je mad.
Ale k tym posnym radam, takym ze encyklopedickym. Alespon vim, ze sa vlasne modlim aj ket tu pisem tyto sprostosci, mozno pri rozhodovany o pekle to bude zlahcujuca okolnosc. A ze amen nesmim rikat samotny, sa to minje ucinku. Mosim vsdy s partiju v senku. Alebo ze ten beruskin gastronomicky brevijar, tes vyborne. Ale mame vela spolocneho, tes lubym tatarak a susi. Len by ma zajimalo, preco je mezi hmyzim masem slymak, fakt hmyz jak svyna. Jako chapem, ze tam neny beruska :-), to neny kanybalska prirucka.

Este raz obom.dakujem, fakt ste mi pomohly!
 

3/3

Tak ale zase si vyber - bud ten slimak bude hmyz, alebo svina. Nemoze byt aj beruska. :)
 

 

Ale kľud . Chvalabohu patríš k nám , hriešnikom . Keby si bol svätý , tak si vyrezaný, alebo namalovaný na oltári. A my by sme ťa museli doprosovať v litániách - a tam už jeden Miki je.
 

Jak vyrezany,

co vyrezany??? Normalno som sa bleskovo s udesu spocil. Potom mi doslo, ze len kebych byl svaty, a sa mi ulavelo. Totok mi Miro druhykrat nerop. Jako ty sa k nam hrisnikum moc nehlas, sak mas ot svatby svatozar (sice trocha radijoaktivnu, ale mas). Kdo nevi, nech kukne na starse blogy S.M. a uvidy TRTPRT (uvadzam zdroj: psychodenyk Berusky) lebo svadobne okenko sa tam udrzalo jak Dirty dancing v Cinemas of young Cristians, teda jenno promitani a dost. Teda opravnena deratyzacija, hrube poruseny kodeksu. Tak napovim, Miro sa zenel dusledkem ceho vybuchla jenna cernobyla jarrova elektrarna.
Spatky k temu vyrezany, mi to pripomnulo taky ftip (smutny), co typek u felcara prosel, ze ho sce odrezat. Felcar sa divel ale na velke nalehany a masny honorar mu ho odrezal. Ale spytal sa ze proc taka dyvna prosba. A typek ze sa ide zenyt a rodyna nevesty (zidovky) na tem trva. A felcar ze ci nemyslely obrezat a typek ze je to mozne. Preto sem sa tak hruzu spocil az cil sem ve vany decentne zakryty kupelovu penu. Namjesto knyzky Cerny barony, kera mi pri vanovem zadrimani clupe do vody tukam vcil totok do mojejo huaveja. Jak teda totok necitate, tak sem zadrimal a do vody misto knysky clupel huavej. Co je dost pruser, ***** na novy my kyslikovy operator da dotaciju as v july, cize sa odmlcim dlhse jako Citadelka (a vobec, nemala us tu davno byt?).
No a este pretym ma vydesela Beruska nasa sedmiteckovana, ze posne obdoby trva otfcera 39 dny. F prvem prepoctu mi tam padel aj 11.maj, tak sem zasek to meno boze zadarmo vcil vackrat jak ma nas miluvany chrobacik tecek, volakere to meno sem si asi aj vymyslel, lebo sam som ho doterasky este neocul. Ale po prepoctu sem zistel, ze slezina je as po posnem obdobi, to sa mi ulavelo prvykrat. Ale kukam, 23:57, provizorno tento prispevek prerusim, nech mi neprepanne 3/3. Samokriticky uznavam, ze je mimo temy, jak scete, nahlaste. Pokracovani zacnem pisat po polnoci, este k temu postu cosi potebujem...
 

Ty blaho

ze jake hvezdicky sa mi tam zjavely? Sem ich prisamvsehomiru nedal ja a za vsehomira nevjem, co sem tam take nevhodne v originali napysal... (taktok sa snazim vyhnut porusovanju toho prikazanja). A to ty Blaho nemyslim teho poslanca.

No ale co potrebujem k postu ot volakeho, kdo tomu rozumje (najvac teda asi Oggir, zvany tes... ale sak vite). Ten post sa tyka len jella a pitija? A jakeho teda konkretno? Ci aj inych svetskych radosci? Jak by som to... Dalsie bozje porekadlo vravi napriklat, ze Nepozjadas manzelku blizneho svojeho. Jako ze ja napriklat Upira, ze jeho.manzelku teda Vivianku2 (jako nevim, ci ma aj Vivianku1). Nevim, ze ci to sem spada, lebo sak Upir zasa neny mi as taky blizny. Ale aj keby bol a ja ho pozadam, tak za prve si koledujem o indianske meno Skrvavena papula a za druhe mi povje bez do psej matere, najdy si vlasnu manzelku (sak nevje, ze manzelku1 us mam). A teda ci je hrich us to pozadani, alebo as pripadne ty veci, co by sa djali potom, jak by teda suhlasil.

Ale totok neny asi dobry priklat, lebo sak zadat manzelku blizneho svojho sa asi nepatri any mimo posneho obdobi.

Tak jinak.
Nech sem ten svoj blizny ja sam. To si vjem pretstavic, sak si pamatam aj z katechyzmu, ze miluj seba sameho jak sveho blizneho. S tym nemam problem, a ak, tak len opcas. Teda takto, mozem v posnem obdobi pozadat svoju manzelku1? Ci as za otvcera (ci vlasne otpredfcera) as za 39 dny?

Ale este jiny napat mi to posne obdoby vnuklo. Jako moje dalsi pusobeny f pekle to nyjako neovlyvny, ale mozno by to pomohlo stracic volaco s tych 25 kil, co mam navac. Sak 11.maj za rohem, a mal bych byt pret tyma nasima kockama (ach, ta DIAkritika, myslim cicusky ne hranole jako geometricky utvar hladneho architekta) alespon trocha za stramaka, nemusja sa chichotat len co ma zocja.

Tak si pripravim taky socijalisticky zavazek, ze co a kolko za dva mesjace ot 11.marca do 11.maja, tam na slezinu zeberem tu osobnosnu vahu a uvidim, ci budem vazeny alebo este furt velevazeny. Pot trojciferne cislo to asi nebude, ale skusim alespon 10 kilo, uvidzim ket ten zavazek sformulujem a ket dostanem od vas funduvanych odborne rady ohladem postu.

Inak (a vcil nevim, ci sem to na temto fore us nepisal alebo mozna f knyskach, sak alzajmer), ja us sem takejto absurdnej stavky byl ucastny v nasej cunderpartiji. To sme tes tak ras vac popili a zacaly sme si s Tonka robyt prcu, ze volajako sa zagulatuje. A on ze to ma pot kontrolu a povonnu vahu nadobudne kedy ste (je drobnej postave a povonna vaha jak si dobre pamatam, bola 65 kilo). Tak som s nym ja uzavrel stavku, termin sme si dali do Jozovej svatby (ftedy bol singel, jak sa neska slangovo rika). Este ras: uzavrel sem stavku, keru sem nyjako nemohol ofplyvnyt a termin bol ve ****** (tytok hvezdy mam pot kontrolu). V hre bola basa sampusu, polahcujuca okolnosc promile bjelej cekuciny v cervenej.

Ale casem sa stalo, ze Jozo posilal svadebne oznameny (odhadujem tri roky ot stavky?). A Jaro mi kazdy druhy den telefonuval, ze Tonko us beha, cvici, zhodel dalse dve tri kila.... Nyst, nasporel sem na tu basu a zmiril sa s osudem. No ale jak sem v den D zbadal Tonka, rikam si, totok nemoze byt 65 kilo, nemoze!!! Nebolo, bolo to 82... Tonko to trapenje z hmotnoscu zabalel po troch dnoch.

Takze asi tak, cakam Vase rady k postu. Vopret dakujem. Huavej nepadel do vody (us aj dost vychladla), idem ja spat, sak vy us isto seci spite...
 
Hodnoť

halo halo

zdravím vospolok to naozajstne sa tu dajú ústa otvoriť bez toho aby mi niekto po nich dal? :))) ináč už aj tu dodržiavam ten po... kodex článok je výborný aj dobrý námet. Ja sa tiež pohybujem po pokeci už dlhých 13 rokov, syno odišiel do Anglie tak sme si sľúbili, že si tam budeme písať. Ale poznáte to, mladý zo začiatku mi napísal každý deň potom boli prestávky až nakoniec zmlkol. Ale našla som si tam pár priateľov s ktorými som v kontakte aj sa navštevujeme aj sa pochválime vzájomne či posťažujeme. Aj tu by sa mohla vyformovať celkom dobrá partia za to však uznajte musíme poďakovať aj nášmu obľúbenému blogerovi S.M. rada som vás tam čítala ale kto tam občas len zablúdil tak neviem čo si pomyslel asi že sme zrelý na košele s dlhými rukávmi :) ale ja mám takých ľudí rada takže veľmo pekne ďakujem za pozvanie :)))
 

Však sme tu, boli sme,

a BUDEME!
 

som

sa zasmiala mohlo to byť SME tu, boli SME a budeme SME / teda ak nám aj toto nezatrhnú/
 

 

To bolo take absurdne! Ja som sa vzdy tesila a strasne som si tu diskusiu uzila. Ked to zacalo ( s nasim oblubenym blogerom), cestovavala som na navstevu za mojou matkou, ktora bola po velmi vaznej operacii. Vecery som travila niekde v cukrarni alebo restauracii a zapajala som sa do tej absurdnej diskusie. Samozrejme, robila som to aj mimo tychto navstev, a velmi som sa odreagovala a zaroven som zistila, ze je tu skvelá partia ludi rovnakej krvnej skupiny. Teraz mi nase diskusie velmi chybaju.
Ktovie, co sio tom vsetkom myslel nas oblubeny bloger?
 

Však aj teraz

to tu hádam bude v pohode. Nemá kto koho vyháňať:)
Náš obľúbený bloger? A vieš Ty, kto to vôbec je? By si sa (možno) čudovala:)
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Najčítanejšie


 1. Martin Greguš: Poslanec Blaha vs ETIKA. Viete aké predmety Ľ. Blaha učil na Akadémii policajného zboru? 2 141
 2. Peter Gregor: Čierno biela sloboda - Zanzibar. 1 225
 3. Martin Greguš: Matovičov status o obyčajných ľuďoch a dôchodcoch. Je to správna "interpretácia" situácie? 641
 4. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 575
 5. Stop alibizmu: Solidárne zdravotníctvo - choroba štátu, na ktorú zomiera oveľa viac ľudí ako na Covid-19 565
 6. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 474
 7. Michal Šimečka: Dedičstvo Fica a Pellegriniho - sme poslední v EÚ 393
 8. Martin Ondráš: Prvý minister novej vlády o ktorého sa zaujíma generálna prokuratúra 340
 9. Michal Latta: Najlepšia slovenská tarhoňa 327
 10. Karolína Olšavská: Dve sestry alebo Kam môže dospieť zlo zasiate rodičmi 302

Rebríčky článkov


 1. Peter Biščo: Tata Fico & Pele syn - večerné rozhovory 2.
 2. Peter Biščo: Tata Fico & Pele syn - večerné rozhovory 1.
 3. Martin Krištoff: Problémy dodávok vakcín korigujú akcie farmafiriem
 4. Olívia Lacenová: Kuriérske spoločnosti sa zviezli na silnejúcich online nákupoch
 5. Stanislav Jurčišin: Kapitalistický úžernícky režim v plnom rozkvete. Quo vadis?
 6. Michal Ičo: Tibor Ičo- Stromy
 7. Stanislav Martinčko: Čo všetko hodinku meral Pellegrinimu krajčírsky majster???
 8. Jozo Peric: Chorváti chcú aj napriek pandémii euro. Chorvátsko ho prijme v roku 2023
 9. Vladimír Bohm: Zrušenie Trampových profilov urýchľuje koniec sociálnych sietí
 10. Dušan Seberíni: Nehádžte perly pod svine. Príhovor ministrovi zdravotníctva


Už ste čítali?